Debiutancka EP-ka litewskiego Living Altar już 12 lutego

Niewielu weteranów najbardziej bestialskiej odmiany black metalu ostało się na scenie, wciąż szerząc dźwiękowe zniszczenie i unikając wpadnięcia w auto-parodystyczne przerysowanie. Litewski Living Altar, choć nie identyfikuje się bezpośrednio z nurtem war metalu, garściami czerpie z jego dorobku i prezentuje własne, współczesne spojrzenie na wartości zawarte w tej muzyce.

Jeszcze jako trio zespół zarejestrował w 2015 roku pięć morderczych kawałków, które zostały wydane jako demo „Universe of Thralls” przez Gravplass Propaganda w niewielkim, bardzo szybko wyprzedanym nakładzie. Dzięki nagrywaniu „na setkę”, materiał charakteryzował się obskurnym dźwiękiem, który w pełni oddawał duszną i wrogą atmosferę kompozycji.

Dwa lata zajęło zespołowi opracowanie nowego materiału muzycznego, lirycznego i wizualnego, zmaterializowanego jako EP-ka „Scythes Towards Psyche”. Bardziej zróżnicowany muzycznie, mini album oddaje progres zespołu zarówno jeśli chodzi o kompozycje, estetykę i teksty. Aranże są bogatsze, brzmienie większą sprawiedliwość oddaje detalom, muzyka nie traci jednak na trującej aurze i pierwotnej dzikości. Zawierajacy sześć utworów mini-album ukaże się 12 lutego nakładem Inferna Profundus Records (CD w jewel-case) oraz Rat King Records (na kasecie) niedużo później.

Lista utworów:

1. Blindening Shower of Light

2. Invert the Hearts

3. Universe of Thralls

4. Altered States

5. Dawn of Shadows

6. Nekrokatarsis

Comments

comments