Downfall of Gaia + Hamferð już za miesiąc w Krakowie

Za miesiąc, 7 lutego w krakowskim Żaczku odbędzie się koncert na wspólnej trasie Downfall of Gaia oraz Hamferð. Będzie to jedyna okazja na tej trasie, żeby zobaczyć na żywo DoG i Hamferð w Polsce.

Downfall of Gaia to niemiecko-amerykańska ekipa grająca muzykę, którą łączy blackened crust ze sludge’owym ciężarem, nie brakuje też w ich muzyce gęstej atmosfery, dla której inspiracji mozna szukać chociażby w twórczości Agalloh lub wczesnego Ulver. Zespół promuje obecnie czwarty krążek „Atropy”, wydany w listopadzie 2016 r. nakładem Metal Blade.

Hamferð to melancholijny doom metal z Wysp Owczych. Nazwa zespołu oznacza widma duchów zmarłych tragicznie żeglarzy nawiedzające ich rodziny.Zespół nie stroni od interesujących eksperymentów artystycznych – trzy lata temu, podczas całkowitego zaćmienia słońca na Wyspach Owczych, Hamferð  zarejestrowali wyjątkowy materiał wideo, który połączyli z fragmentem utworu  „Deyðir varðar”:

 

Trzecia płyta zespołu pt. Támsins likam” ukaże się 12 stycznia tego roku.  Jón Aldará, wokalista Hamferð, podkreśla, że „Ten album to początek końca. Jest to trzecia część naszej sagi, której odwrócona chronologia pokazuje śmiertelność i dotkliwą stratę przez pryzmat kultury i mitologii Wysp Owczych”.
Bilety w cenie 55 zł (w przedsprzedaży) dostępne w sprzedaży online, oraz (w formie kolekcjonerskiej) w Klubie Żaczek oraz w sklepie Metalshop (ul. Długa 17, Kraków).

Comments

comments