Dwa koncerty SPOIWO w grudniu

Na początku grudnia zespół SPOIWO wystąpi na dwóch koncertach w Polsce: 1 grudnia w łódzkim klubie Scenografia z zespołem Tides From Nebula oraz 2 grudnia w warszawskim klubie Chmury z supportem, który zostanie dopiero ogłoszony.

SPOIWO to połączenie takich gatunków jak post-rock, shoegaze, czy muzyka filmowa. Fascynacja kinem widoczna jest zresztą nie tylko w muzyce, ale także w teledyskach grupy. Obraz do „Skin” wyreżyserował Kristof Brandl (który również stworzył film dla Skrillexa), a autorem wizualizacji „Years of Silence” jest z kolei utalentowany David Lindberg.
Na swoim koncie mają kilkadziesiąt koncertów z uznanymi artystami krajowymi, jak i z zagranicznymi, między innymi: Explosions in the Sky (US), God is an Astronaut (IRL), Maybeshewill (GB), Sleepmakeswaves (AUS), SLEEP PARTY PEOPLE (DEN) Skyharbor (IND), Tides from Nebula (PL), arms and sleepers (US). Zespół grał na festiwalach polskich i zagranicznych, między innymi na OFF Festival (PL), Dunk! Festival (BE), Whoneedslyrics? (SL), Devilstone festival (LT), Deaf Row Festival (DE) czy Smoke Over Dock (PL).  W marcu 2015 ukazał się ich debiutancki album „Salute Solitude”.

 

Wydarzenia na Facebooku: ŁÓDŹ // WARSZAWA

Bilety: ŁÓDŹ // WARSZAWA

 

Fotografia: Jarek Sopiński Źródło: archiwum zespołu

Comments

comments