Cykl trzech koncertów w serii Something Must Break w Małopolskim Ogrodzie Sztuki

Małopolski Ogród Sztuki zachęca do poszerzania horyzontów muzycznych. Jesienią tego roku pod hasłem Something Must Break w Krakowie rusza nowy cykl koncertów. Artur Rojek – twórca OFF Festivalu rozpoczyna współpracę z Małopolskim Ogrodem Sztuki i tworzy program cyklu koncertów na scenie przy Rajskiej. W programie wykonawcy z różnych stron świata – niepokorni, burzący schematy.

14 X 2017 – Priests

Na dobry początek – pochodzący z Waszyngtonu zespół Priests. W jego skład wchodzą: wokalistka Kate Alice Greer, gitarzysta GL Jaguar, basista Taylor Mulitz oraz perkuistka Daniele Daniele. W styczniu 2017 roku ukazał się ich debiutancki album „Nothing Feels Natural”. Zebrał entuzjastyczne recenzje za oceanem. Krytycy zwracali uwagę zarówno na zaangażowany, buntowniczy przekaz, jak i świeże podejście do post-punkowego brzmienia. Serwis Pitchfork określił nawet muzykę zespołu jako „dioramę składającą się z żądlącej gitary, funku, tęsknego indie popu i jazzu”.

BILETY:
W przedsprzedaży: 45 zł
W dniu koncertu: 55 zł

3 XI 2017 – Mount Eerie

 Drugim z zaproszonych wykonawców jest Mount Eerie. Pod tą nazwą ukrywa się znana postać amerykańskiej sceny alternatywnej – Phil Elverum. To były lider formacji The Microphones, który pod autorskim szyldem zaczął nagrywać jeszcze w 2003 roku. Pierwsze wydawnictwa ukazały się w limitowanej ilości egzemplarzy. Właściwy debiut fonograficzny nastąpił po powołaniu do życia własnej, niezależnej wytwórni P.W. Elverum & Sun. To jej nakładem ukazały się najbardziej nietypowe i oryginalne odsłony projektu, jak wzbogacony o zbiór artystycznych fotografii „Mount Eerie pts. 6 & 7” czy inspirowane black metalem „Wind’s Poem”. W marcu tego roku, światło dzienne ujrzał koncept album „A Crow Looked at Me”. To dzieło dedykowane zmarłej na raka żonie artysty – rysowniczce i muzykowi Geneviève Castrée.

BILETY:
W przedsprzedaży: 45 zł
W dniu koncertu: 55 zł

1 XII 2017 – Cities Aviv

Po Priests i Mount Eerie, na scenie MOS-u wystąpi Cities Aviv. To pseudonim Gavina Maysa – pochodzący z Memphis rapera, który swoją przygodę z muzyką zaczynał w składzie punkowego zespołu Copwatch. Fascynacja hip-hopem szybko skłoniła go do rozpoczęcia solowej kariery. W 2011 roku opublikował swój pierwszy mixtape, a w 2014 roku – debiutancki album „Come to Life”. Eklektyczne podkłady i osobliwa warstwa wokalna, sprawiły, iż stał się jedną z bardziej obiecujących postaci alternatywnego hip-hopu za oceanem. W 2015 roku wydał drugą solową płytę „Your Discretion Is Trust”. Krytycy klasyfikują jego poczynania jako m.in. cloud rap. W utworach Cities Aviv obok hip-hopowych elementów równie ważne są jednak te związane z nową falą, industrialem czy elektroniką. Sam Mays wśród inspiracji wymienia m.in. Joy Division czy Psychic TV.

BILETY:
W przedsprzedaży: 45 zł
W dniu koncertu: 55 zł

*

Dla uczestników Off Festiwalu bilety w specjalnych cenach:
Przedsprzedaż 35 zł
w dniu koncertu 40 zł
Karnet 90 zł
Bilet ze zniżką wydawane za okazaniem: biletu/opaski/paragonu/potwierdzenia mailowego zakupu biletu na Off Festiwal 2017`

Comments

comments