Oświadczenie adwokata Decapitated ws. aresztowania muzyków

Informowaliśmy o aresztowaniu Decapitated w trakcie trasy koncertowej po Stanach Zjednoczonych – pierwszego newsa znajdziecie TUTAJ.

Artykuł na The Spokesman Review został uzupełniony o wypowiedź Steve’a Grahama, adwokata ze Spokane zatrudnionego przez muzyków (według doniesień muzyków – w czwartek, gdyż już wtedy byli świadomi toczącego się postępowania). Prawnik twierdzi, że istnieją świadkowie, którzy będą w stanie potwierdzić, że osoba oskarżająca Decapów o porwanie, odwiedziła zespół z własnej i nieprzymuszonej woli a także rozstała się z muzykami w dobrych warunkach.

Ponadto, Graham miał od razu poinformować policję, że muzycy są gotowi dobrowolnie oddać się w ręce policji i współpracować, aby wyjaśnić sprawę – nie otrzymał jednak od organów ścigania żadnej informacji zwrotnej. Główną obawą Grahama jest ryzyko, że muzycy będą przetrzymywani w więzieniu hrabstwa Los Angeles kilka tygodni, zanim zostaną przetransportowani z powrotem do Spokane. Zapewnił przy okazji, że muzycy nie będą się opierać ekstradycji.

Całość artykułu i wypowiedź znajdziecie TUTAJ.

Comments

comments