Mroczna elektronika od †‡† (RITUALZ) już niedługo do usłyszenia na pięciu koncertach w Polsce

Wiecie jak bardzo lubimy zespoły grające trudną do zakwalifikowania gatunkowo muzykę. Niezależnie od tego, czy należy do ekstremum, czy nie. Projekt Ritualz z Meksyku to elektroniczny mrok łączący w sobie elementy (strawnego) gothic i witch house. Czyli do potańczenia i do smutnych rozważań. JC Lobo zaczyna swoją mini-trasę po Polsce już od 1 września w Gdańsku na festiwalu Soundrive, a następne w kolejce są Poznań, gdzie towarzyszyć będzie mu Zariush, Kraków z Palmer Eldritch w niedzielę, dzień później w Warszawie z Mazut i Tough Rough i Wrocław na zakończenie z Palmer Eldritch, xDZVØNx i Acidtropicália.

†‡† Ritualz (Goth/ Witch House/ Ghost Drone)

Ritualz (aka JC Lobo z Mexico City) od 2010 roku przyciąga uwagę unikatowym połączeniem shoegaze, techno, Houston chopped & screwed, 90’s rave i gotyku. Efektem takiej mikstury jest muzyka mroczna ale i zmysłowa. Kiedy jej słuchasz, jednocześnie jest Ci smutno i chce Ci się tańczyć.

Zariush (Techno)

Poznański didżej, promotor i rezydent klubu Projekt LAB, a także redaktor portalu muzycznego Muno.pl. Współtworzy też takie inicjatywy jak Techniküm, electrified., Projekt Labirynt czy VERZERRUNG. Podczas ostatnich lat swojej działalności na scenie, miał szansę zaprosić do Polski i zagrać u boku takich artystów jak m.in. Ancient Methods, Vatican Shadow, SHXCXCHCXSH, Headless Horseman, Eomac, Codex Empire czy Samuel Kerridge. W swoich setach łączy brudne, kwaśne i rolandowe techno z industrialnymi brzmieniami i gitarowymi riffami.

 

Palmer Eldritch (Trip Rock / Experimental / Abstract Hip Hop)

Palmer Eldritch to duet producencki złożony z Rafała „Rapha” Samborskiego oraz Piotra „digana” Markowicza. W swoich pierwotnych założeniach łączyli muzykę trip-rockową z post-rockiem, doprawiając to nutką brzmień hip-hopowych. Z czasem lista ich inspiracji zaczęła się poszerzać o kolejne gatunki takie jak ambient, shoegaze, dream-pop, industrial czy glitch oraz breakcore. Ich epka „Hum” została uznana przez serwis T-Mobile Music jedną z najlepszych pozycji ambientowych 2013 roku. Ponadto publikacje na temat grupy znaleźć można było w serwisie cgm.pl czy magazynie Hiro.

Mazut (Minimalism / Noise / Lo-Fi)

Projekt Pawła Starca i Michała Turowskiego, powstał w 2013 roku, chociaż ponad dwa lata funkcjonował w oparciu o godziny rozmów dotyczących przyszłego brzmienia zespołu. Początkowa idea nagrywania na „żywe” bas i perkusję została porzucona, a obaj muzycy, którzy w międzyczasie zajmowali się swoimi solowymi projektami, połączyli doświadczenia i tak powstała zupełnie nowa koncepcja ich wspólnej muzyki. Mazut to dużo kolorowych efektów, zabawkowy klawisz, laptop, stare radioodbiorniki, dyktafony, znalezione na śmieciach i zakupione na pchlich targach magnetofonowe taśmy, mikrofon unitra, samplery, syntezatory, automaty perkusyjne, kasetowy czteroślad i masa innych sprzętów. W swoich zawsze improwizowanych, niepowtarzalnych utworach, członkowie formacji eksplorują mroczne i zatęchłe terytoria minimalistycznej bitowej muzyki, gdzie brudne, proste i prymitywne lo-fi acid techno miesza się z industrialnymi sprzężeniami, a to wszystko jest okraszone samplowanym tekstem, który w mroczny sposób uzupełniają dopełniają muzykę, niezależnie od tego, czym jest – czy fragmentem bajki dla dzieci, przemówieniem zbrodniarza wojennego czy też pełną manipulacji mową motywacyjną.

Touch Rough (Techno)

Świeży projekt didżejsko-producencki promujący ambitną, ciężką elektronikę od house’owych rollerów po dub techno.

 

xDzvønx (Noise//Glitch devs//BRUT MODERNISM)

Nowopowstały (†/‡ 2017) projekt dwójki muzyków z Wrocławia. Twórczość Dzvønu to zniekształcona, spowolniona i przetworzona wschodnia muzyka sakralna; ambient, industrial, trap, chaos i modlitwa w jednym.

Acidtropicália (Narco Power Ambient/High-Octane Electronic)

Acidtropicália stawia sobie za cel pomoc w odejściu wyświechtanych i granych do znudzenia form muzycznych do lamusa. Zdecydowanie lubimy elektronikę ale nie boimy się także innych brzmień wykraczających daleko poza kanon znanych i lubianych gatunków muzycznych. Bardziej cenimy The Quietus niż Resident Advisor. Hałsy i techno? Stać nas na więcej Tak było i tak będzie.

Ritualz na Soundrive Festival

Gdańsk, 01/09/17 (godzina 21:00)
B90
Bilety: IV Pula karnetów + CD Soundrive Fest 2016 gratis – 100 zł
Wydarzenie na FB

†‡† Ritualz + Zariush

Poznań, 02/09/17
Projekt LAB
Bilety: 29 zł (tutaj) 34 zł (Biletomat.pl – bilety online, Eventim.pl) 39 zł – w dniu koncertu
Wydarzenie na FB

†‡† (Ritualz) + Palmer Eldritch

Kraków, 03/09/17
Apoteka Pub
Bilety: 20 zł na bramce; 10 zł przy zakupie biletu na te wydarzenie
Wydarzenie na FB

†‡† (Ritualz) + Mazut + Tough Rough

Warszawa, 04/09/17
Chmury
Bilety: 20 zł (I pula); 25 zł (II pula)/ 35 zł (w dniu koncertu)/ 15 zł przy zakupie biletu na te wydarzenie
Wydarzenie na FB

†‡† (Ritualz) + Palmer Eldritch + xDZVØNx + Acidtropicália

Wrocław 05/09/17
Carpe Diem
Bilety: 25 zł
Wydarzenie na FB

Comments

comments