Nightrun87 w towarzystwie Mazut i Meteor już niedługo rozkręcą imprezę w Warszawie

Dobry początek weekendu szykuje się 12 maja. W Krakowie o dawkę psychodelicznego grania zadba Oranssi Pazuzu, tymczasem w Warszawie w nieco innych klimatach w Beerokracji wystąpi nasz dobry znajomy William Malcolm ze swoim projektem Nightrun87. Towarzyszyć mu będzie Mazut i Meteor.

Nightrun87

Projekt muzyczny stworzony przez Williama Malcolma amerykańsko-brytyjskiego wokalistę, muzyka i kompozytora wychowanego w Polsce. Nightrun87 powstało w ferworze twórczej ekspresji, charakteryzuje się dużą dawką energii, elektryzującymi brzmieniami syntezatorów oraz porywającym wokalem muzyka. Nightrun87 jest jednoosobowym live actem audiowizualnym, który nawiązuje do synthwave’u oraz popu z lat 80. Pod koniec 2016 roku teledysk do utworu „Video Girl” zdobył nagrodę w plebiscycie Doki za Najlepsze Video.

Mazut

Projekt Pawła Starca i Michała Turowskiego, powstał w 2013 roku, chociaż ponad dwa lata funkcjonował w oparciu o godziny rozmów dotyczących przyszłego brzmienia zespołu. Początkowa idea nagrywania na „żywe” bas i perkusję została porzucona, a obaj muzycy, którzy w międzyczasie zajmowali się swoimi solowymi projektami, połączyli doświadczenia i tak powstała zupełnie nowa koncepcja ich wspólnej muzyki. Mazut to dużo kolorowych efektów, zabawkowy klawisz, laptop, stare radioodbiorniki, dyktafony, znalezione na śmieciach i zakupione na pchlich targach magnetofonowe taśmy, mikrofon unitra, samplery, syntezatory, automaty perkusyjne, kasetowy czteroślad i masa innych sprzętów. W swoich zawsze improwizowanych, niepowtarzalnych utworach, członkowie formacji eksplorują mroczne i zatęchłe terytoria minimalistycznej bitowej muzyki, gdzie brudne, proste i prymitywne lo-fi acid techno miesza się z industrialnymi sprzężeniami, a to wszystko jest okraszone samplowanym tekstem, który w mroczny sposób uzupełniają dopełniają muzykę, niezależnie od tego, czym jest – czy fragmentem bajki dla dzieci, przemówieniem zbrodniarza wojennego czy też pełną manipulacji mową motywacyjną.

Meteor

Jest 15. lutego 2013 r., godz. 4.20 czasu środkowoeuropejskiego. W obwodzie czelabińskim (Rosja) uderza największy obiekt kosmiczny od czasu katastrofy tunguskiej w roku 1908. Fala uderzeniowa Meteora czelabińskiego rozchodzi się koncentrycznie i jest odczuwalna również na południu Polski. Wtedy to trójka wrażliwych muzyków – Rafał, Marcin i Robert – z formacji reprezentujących różne style i gatunki muzyki alternatywnej spotyka się by znaleźć coś nowego, swoją nową trajektorię muzycznego lotu. Muzycy czują w tym moc i tworzą misternie kolejne utwory, których absolutnie nie sposób zaszeregować i umiejscowić stylistycznie czy gatunkowo. Oni sami nie wiedzą co to jest, raczej transmitują energię niż ją analizują – posługując się żywym instrumentarium z masą elektroniki, przestrzeni i efektów. Warstwa tekstowa – w większości w rodzimym języku – jest równie ogólna co muzyka i przywodzi na myśl genezę, odyseję, filozofię natury, kosmologię … Kolejna kosmiczna aktywność ma miejsce już w Polsce, na jesieni 2015 r. Na północy i południu kraju widoczny jest super jasny meteoryt, który rozświetla niebo zielonym błyskiem. To zbiega się z dołączeniem do ekipy Edyty – młodej, niezwykle utalentowanej aktorki dramatycznej. Zespół METEOR skompletowany! Teraz można pokazać się światu! Doświadczajcie.

Nightrun87 + Mazut + Meteor

12/5/17
Warszawa, Beerokracja
Bilety: 20 zł – w dniu koncertu
Wydarzenia na FB: tutaj

Autorem zdjęcia na samej górze jest Łukasz Marciniak (LIMITER.COM).

Comments

comments