Przegląd (subiektywnie) najciekawszych premier płytowych: 10 – 23 IV 2017

Michał 

Pod nieobecność Piotra przypadła mi rola przeprowadzenia przeglądu premier nie tylko z zeszłego tygodnia, ale również sprzed dwóch. Nie było ich jednak aż tak wiele jak chociażby na początku kwietnia. Jak się okazuje, okres świąteczny nie obfituje w nowości. Jest jednak bardzo różnorodnie: od psychodelii wymieszanej ze stonerem po czarny jak smoła hardcore, a po drodze trafią się smakowite eksperymenty.

Green Yeti – „Desert Show”

Gatunek: psychodeliczny stoner/doom metal

Nikogo kto siedzi w środowisku stonerowym, chyba nie trzeba przekonywać, że Grecja na europejskiej scenie nie ma obecnie na siebie mocnych. W bogactwie grup Green Yeti próbuje wyróżnić się na pewno nazwą. Fani psychodelicznego stonera z doomowym zacięciem, na „Desert Show” znajdą to co lubią najbardziej.

Sprawdź co to ten Zielony Yeti: tutaj

Hexis – „Tando Ashanti”

Gatunek: hardcore/black metal

Najgłośniejsza i najbardziej wściekła propozycja w dzisiejszym zestawieniu. Hexis po raz kolejny nie biorą jeńców. Jest głośno, brudno i gęsto, bez kombinowania. Taki Hexis znamy i lubimy.

 Słuchaj „Tando Ashanti” w całej bluźnierczej okazałości: tutaj

a

Oranssi Pazuzu – „Farmakologinen” & „Kevät / Värimyrsky”

 

Gatunek: psychodeliczny black metal

Po niezwykle ciepło przyjętym albumie „Värähtelijä” z ubiegłego roku, Finowie z Oranssi Pazuzu postanowili uraczyć fanów tym razem nie długograjem, a dwiema EP-kami wypuszczonymi dzień po dniu. Pierwszy z nich to prezent specjalnie dla miłośników brzmienia czarnego krążka. „Farmakologinen” to ponad 20 minut muzyki na dwóch stronach, plus piękna okładka w stylu Gigera, nawiązująca nieco do „Kosmonument”, czyli wydawnictwa grupy z 2011. „Kevät / Värimyrsky” to dwa utwory, każdy utrzymany w nieco innej atmosferze. Razem nieco ponad 15 minut muzyki, które zaostrzają tylko apetyt na więcej dźwięków od Oranssi Pazuzu.

„Farmakologinen” za hehe 6,66$ do kupienia i posłuchania tutaj
„Kevät / Värimyrsky” możecie słuchać tutaj

P.S.

Royal Blood – ‚Lights Out’

Singiel zapowiadający drugi album Royal Blood. Jest na co czekać.

Comments

comments