Mastodon mają gdzieś pryszczatych 14-latków którzy nie lubią ich piosenek

Ostatni album Mastodon, „Emperor Of Sand” spotkał się ze skrajnymi reakcjami ze strony fanów. Jedni go uwielbiają, inni mają za złe zespołowi bardziej popowe brzmienie niektórych utworów, zwłaszcza jednego z singli – ‚Show Yourself’. Jak zespół zareagował na tych drugich? Możecie się przekonać wywiadzie który gitarzysta Mastodon, Bill Kelliher udzielił Noisey.

Najfajniejszą rzeczą w naszym zespole, jest to, że zawsze mogliśmy grać to co chcieliśmy. Nigdy nie podpisaliśmy kontraktu, w którym oświadczamy, że będziemy zawsze heavymetalowym  zespołem, albo deathmetalowym zespołem, albo crust-punkowym zespołem do końca naszych dni. Nasi cholerni fani są szaleni. Rozbierają na czynniki pierwsze każdą nutę, każde pierdolone słowo, kto co śpiewa i dlaczego dany utwór nie brzmi jak poprzedni i dlaczego jest do kitu, bo jest inny.

Zawsze próbuję tak pisać riffy i utwory, żeby zaimponować Troyowi, Brentowi i Brannowi. Nie próbuję zaimponować Joe Blow z Facebooka. Gówno mnie to obchodzi. Dlatego dalej się rozwijamy. Śmieszy mnie, gdy czytam komentarze w internecie, że się sprzedaliśmy, bo nagraliśmy taki utwór jak ‚Show Yourself’. Kim ty kurwa jesteś? O chuj ci chodzi, że się sprzedaliśmy? Gram muzykę, jaką chcę grać. Nagram popowy album, jeśli będę miał taką ochotę. Nie odpowiadam przed nikim oprócz kolegami z zespołu… i żoną.

Czasami ludzie, którzy obserwują profil Mastodon na Facebooku, pierdolą od rzeczy. Chcesz komuś zaimponować? Mam tu na myśli pryszczatego 14-latka siedzącego w samych gaciach przed komputerem. Gdzie jest twój zespół, w którym grasz od 17 lat? Gdzie jest twój certyfikat trzykrotnego przegranego Grammy?

Comments

comments