Koreańczycy z Jambinai na 2 koncertach w Polsce!

Rzadko zdarza się w naszym kraju gościć muzyków z Korei Południowej, a tym bardziej tak charyzmatycznych i oryginalnych jak Jambinai. Twórcy onirycznego i hałaśliwego zarazem albumu „Différance” w absolutnie unikalny sposób łączą dziedzictwo muzyczne swojego kraju – również wyrażane poprzez wykorzystanie tradycyjnych koreańskich instrumentów – z apokaliptyczną mocą post rocka.

Zespół powstał w Seulu, stolicy Korei Południowej, w 2009 r. z inicjatywy Ilwoo Lee, grającego na gitarze i piri (koreański obój), Bomi Kim’a, grającego na instrumencie podobnym do skrzypiec (haegum) oraz Eun Young Sim’a, który wydobywa dźwięki z geomungo, odmiany cytry. Wprowadzając tradycyjną koreańską muzykę w realia XXI wieku, Jambinai stworzyli oszałamiające kompozycje dźwiękowe, łącząc hipnotyzujące dźwięki przeszłości z elementami folku, metalu i muzyki elektronicznej.

Muzyka tej grupy to porywające i jedyne w swoim rodzaju doświadczenie, bez wątpienia wywołujące zalew obrazów – może to być przepaść czy apokalipsa, ale twórczość Jambinai stanowi również pozytywną siłę połączenia tradycyjnych nurtów ze współczesnymi rozwiązaniami. Warto dołączyć do ich ekscytującej przygody.

Jambinai

10 kwietnia
Wrocław, klub Carpe Diem
Bilety: 45zł (przedsprzedaż)/55zł (w dniu koncertu)
start: 20:00
Wydarzenie na FB: tutaj

Jambinai + Merkkabah + Moanaa

13/4/17
Warszawa, Proxima
Bilety: przedsprzedaż – 69 zł/74 zł; w dniu koncertu – 79 zł
start: 19:00
Wydarzenie na FB: tutaj

Comments

comments