Five Stitches

Five Stitches

Gatunek: hard rock/metal alternatywny
Miasto: Kraków
Działalność: od 2009 r.

Bio: Zespół Five Stitches został założony w Krakowie. Od 2011 roku tworzy go piątka pasjonatów mocnego, gitarowego brzmienia. Początki kapeli sięgają jednak nieco wcześniej – roku 2009, kiedy to dwóch gitarzystów (Piotr Klamiński i Piotr Grobelny) poznaje się na studiach i zaczyna wspólnie komponować. Rok później spotykają na swojej drodze pozytywnie zakręconego bębniarza (Michał Gawroński). Szybko okazuje się, że nadają na podobnych falach i rozpoczynają współpracę, jednak sporo czasu zajmują poszukiwania odpowiedniego basisty, którym ostatecznie zostaje Michał Motyka. Piątym szwem, obejmującym rolę wokalisty i frontman’a jest Łukasz Pierzgalski, którego mocny wokal zachwycił podczas jednej z imprez towarzyszącej wyjazdowi na rajd Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Ekonomicznego (to poważna informacja).

Pierwszy występ na scenie przed szerszą publicznością ma się odbyć na początku grudnia 2012 roku, w Krakowie. Plany te niespodziewanie przerywa kontuzja prawej dłoni jednego z gitarzystów. Nie obywa się bez gipsu i pięciu szwów. To właśnie one, w przyszłości przesądzają o wyborze nazwy dla kapeli. Członkowie zespołu, chociaż mocno zawiedzeni, nie poddają się i kontynuują próby w osłabionym składzie. Po długiej nieobecności gitarzysty, Szwy znowu są w komplecie. Sielanka jednak nie trwa długo. Basista podejmuje decyzję o wyjeździe za granicę i opuszcza zespół. Intensywne poszukiwania następcy nie są łatwe i pochłaniają dużo czasu. Osłabioną sekcję rytmiczną ostatecznie zasila Grzegorz Cisek, za sprawą którego brzmienie zyskuje na sile i dynamice. Five Stitches pierwszy występ na scenie odnotowuje 18 kwietnia 2013 roku, w krakowskim klubie ‚The Stage’. Premiera pierwszego albumu studyjnego zatytułowanego ‚Błąd Systemu’ odbyła się 19 listopada 2016 roku. Zespół podjął decyzję o publikacji materiału za darmo w Internecie.

W repertuarze Five Stitches dominują kompozycje energiczne, ciężkie i melodyjne. Fani rockowego i metalowego grania z pewnością znajdą coś dla siebie. Teksty, głównie w języku polskim, poruszają tematykę miłości, nienawiści, przemijania i samotności. Metal alternatywny zdaje się być określeniem najbardziej trafnym a jednocześnie nie ogranicza chłopaków, którzy lubią eksperymentować.

Skład:
Piotr Klamiński – gitara elektryczna
Piotr Grobelny – gitara elektryczna
Michał Gawroński – perkusja
Grzegorz Cisek – gitara basowa
Łukasz Pierzgalski – wokal

Facebook: tutaj

Audycja z muzyką Five Stitches: s03e11
Recenzja EP-ki „Błąd Systemu”: tutaj

Comments

comments