Woe Unto Me – odwołany występ w Szczecinie, oświadczenie zespołu

Woe Unto Me to funeral doomowy zespół z Grodna (Białoruś). Wraz z Lonker See mieli towarzyszyć blindead na pierwszym odcinku trasy koncertowej po Polsce, jednak występ w Szczecinie w klubie Free Blues Club nie doszedł do skutku. Właściciel klubu nie zgodził się na występ Woe Unto Me, o czym zespół dowiedział się zaledwie dwa dni przed koncertem. Przykra sprawa, z jednej strony właściciel klubu ma pełne prawo decydować o tym, co u niego gra, z drugiej strony tłumaczenie jest co najmniej kuriozalne, a informowanie o takich rzeczach 2 dni przed gigiem nie wymaga chyba komentarza. Poniżej publikujemy pełne oświadczenie zespołu opublikowane za pośrednictwem facebookowego profilu:

„Niestety w Polsce też jeszcze są ludzie kulturalnie ograniczeni, nie przyznający swobody muzyce i sztuce, prawdopodobnie chętni do wprowadzenia cenzury w kraju a w międzyczasie sami ją ustalający w miarę swoich możliwości.

Spotkaliśmy się z czymś takim w Szczecinie, gdzie powinniśmy byli zagrać koncert w ramach trasy z zespołami BLINDEAD i LONKER SEE 22go października w klubie “Free Blues Club”. 2 dni przed koncertem dowiedzieliśmy sie o tym, że nie możemy zagrać w tym klubie bo ze słów właściciela klubu skierowanych do menagementu zespołu BLINDEAD wynika, że jesteśmy jakimś strasznym, możliwe że nawet satanistycznym zespołem.

Zadzwoniliśmy oczywiście do właściciela “Free Blues Club” i w rozmowie z nami powiedział, że jest przeciwko temu, żeby zespół WOE UNTO ME zagrał w jego klubie bo stwierdził (cytat): „Jesteście zbyt mrocznym zespołem grającym negatywną muzykę, od której poczułem się źle. Możecie przyjechać do mojego klubu, zobaczycie jak grają wasi koledzy, postawię wam nawet piwo, ale nie zagracie u mnie, bo dbam o reputację swojego klubu”. Próbowaliśmy znaleźć jakiś kompromis, nawet zgodziliśmy się na to żeby przyjechać i zagrać seta bez growla, używając tylko czystych wokali, ale nie udało się go przekonać. Byliśmy więc zmuszeni nie jechać do Szczecina i wrócić do domu.

Chcemy przeprosić wszystkich, którzy chcieli nas zobaczyć w Szczecinie, jest nam bardzo przykro że się nie udało zagrać dla was i mamy nadzieję, że jeszcze wrócimy do waszego miasta i zagramy w jakimś bardziej liberalnym klubie, który bardziej szanuje muzyków i ogólnie sztukę. Chcemy podziękować zespołom BLINDEAD i LONKER SEE za bardzo miłą przyjacielską atmosferę, rewelacyjną muzykę i za możliwość zagrania w takim towarzystwie koncertów w Polsce, to dla nas zaszczyt. Mamy nadzieję że niedługo znowu się zobaczymy.

Wielkie dzięki oczywiście wszystkim którzy przyszli na koncerty w Toruniu i Malborku, dziękujemy za tak ciepłe przyjęcie i wsparcie. Specjalne podziękowania chcemy przekazać Danielowi Olejnikowi z NoLogo picks (Toruń) i jego wspaniałej rodzinie, oraz niesamowitej rodzinie Jackiewiczów z Rokitek pod Tczewem za gościnność i cudowną atmosferę jaką nas obdarzyliście w swoich domach. Dziękujemy i do zobaczenia wkrótce!!

WOE UNTO ME”

Żródło: TUTAJ.

Comments

comments