Rosetta zagra w towarzystwie North i Kerretta w Warszawie

Koncert bezkompromisowych zespołów dla fanów nieszablonowości w muzyce metalowej. Już 25 czerwca w warszawskim klubie Hydrozagadka wystąpią 3 zespoły, które dźwiękami tworzą historie pełne skrajnych i często sprzecznych emocji.

Rosetta to już legenda w granym przez siebie gatunku. I to nie tylko dlatego, że mało komu udaje się osiągnąć takie brzmienie jak im. W swoich kompozycjach łączy takie gatunki jak post-metal, sludge, post-hardcore, drone i ambient. Rosetta ma na koncie pięć albumów – „The Galilean Satellites” (2005), „Wake/Lift” (2007), „A Determinism of Morality” (2010), „The Anaesthete” (2013) i wydany 22 czerwca 2015 roku „Quintessential Ephemera”. W styczniu 2016 roku grupa podzieliła się z fanami wydawnictwem „A Dead-Ender’s Reunion”, czyli zbiorem remiksów, stron B singli oraz innych perełek. Amerykański zespół podczas trasy w 2015 roku występując w zmienionym składzie koncentrował się na materiale z „Quintessential Ephemera”. Teraz czas na koncert z przekrojową setlistą!

North zostało założone w Tucson w 2006 roku. Pustynny klimat znalazł odbicie w muzyce tria z Arizony. Duszne i ciężkie utwory wypełniły dotychczas trzy długogrające albumy: „Ruins” (2007), „What You Were” (2008) i „The Great Silence” (2012). Grupa w 2015 roku rozpoczęła nowy rozdział kariery debiutując EP-ką „Through Raven’s Eyes” w znanej wytwórni Prosthetic Records. Premiera najnowszej płyty „Light The Way” została zaplanowana na 18 marca. Po wiosennej trasie po USA ze Scale The Summit i Intronaut trio odwiedzi Europę, w tym Polskę!

Instrumentalne granie na Antypodach ma się dobrze. Nie tylko w Australii, ale także w Nowej Zelandii, co udowadniają kapele takie jak Jakob czy właśnie Kerretta. Pochodzące z Auckland trio od 2006 roku szlifuje swój styl. Umiejętnie żongluje dynamiką i ciężarem, a wszytko zamyka w pulsujących kompozycjach. Kerretta wydała do tej pory trzy albumy: „Vilayer” (2009), „Saansilo” (2011) i „Pirohia” (2014) . Grupa może się także pochwalić wspólnymi występami z gwiazdami gatunku – Explosions In The Sky czy Mono.

Comments

comments