Przegląd (subiektywnie) najciekawszych premier płytowych: 6-11 czerwca 2016

połowa z glitchem michał

Michał

Gozu – „Revival”

gozu-revival-cover-artGatunek: stoner rock/metal

Jeśli w swoim pickupie wciąż wozicie kasety z klasycznym stonerem, być może uda mi się was zachęcić do najnowszego wydawnictwa Gozu. Panowie nie ukrywają, że zainteresowania mają klasyczne. Wystarczy popatrzeć na tytuł ich krążka. Jeśli więc jesteście zdania, że Zakk nie nagrał nic ciekawego z Black Label Society od jakiś 10 lat, na otarcie łez złapcie bez chwili zawahania za „Revival”.

Słuchaj Gozu: tutaj

Bait – „Sunburst”

Gatunek: black metal/hardcoreBait-Sunburst-cover

Piwniczny black metal zalatujący siarką to już przeżytek. Jeśli jednak od atmosferycznych, czy postowych eksperymentów trzymacie się na odległość rzutu kamieniem, sięgnijcie po coś bardziej prymitywnego. Nawet jeśli z hardcorem wam nie po drodze, jego mariaż z black metalem to bestia pierwotna i tocząca pianę z pyska. Bait wciąż jednak bliżej do norweskich smutnych pand, niż łysych skinów w szortach. I za to im chwała.

Słuchaj Bait: tutaj

 

 

połowa z glitchem piotr

Piotr

Vale of Pnath – „II”

vale Gatunek: techniczny death metal

Od sześciu lat czekam na kolejne wydawnictwo Cephalic Carnage, próbując sobie po drodze znajdować różne substytuty ciężkiego, pokręconego deathmetalowego grania. Vale of Pnath sprawują się w tej roli całkiem nieźle – nie jest to album wybitny, ale zawiera wszystkie elementy, które tech deathowy album mieć powinien: ciężar, połamane riffy, perkusyjną kanonadę i odrobinę usystematyzowanego chaosu. Do tego Amerykanie silnie inspirują się twórczością Lovecrafta. Ich drugi pełnowymiarowy album to solidna pozycja.

Słuchaj Vale of Pnath: TUTAJ.

Zørormr – The Aftermath EP

zorormr_the_aftermath_album_coverGatunek: black/death metal

W zeszłym roku ten jednoosobowy projekt wydał album „Corpus Hereticum”. „The Aftermath” to wydawnictwo kompilujące utwory nagrywane mniej-więcej równolegle, a wcześniej nie publikowane, oraz dwa utwory z sesji nagraniowych wcześniejszych albumów. Ponownie Zørormr dostarcza solidną dawkę black/ death metalu z melodyjnymi ozdobnikami. O ile do „Corpus Hereticum” nie byłem w stu procentach przekonany – była to po prostu kolejna, niezła płyta blackowa, o tyle w przypadku EPki słucha się tego naprawdę przyjemnie – możliwe, że jest to po prostu kwestia odpowiedniego dawkowania. Polecam.

Słuchaj Zørormr TUTAJ.

Epilog

Na koniec jeden singiel i premiera płytową, która zwróciła jednocześnie naszą uwagę. Są to nowy krążek Sumac i singiel od Revocation – ‚Monolithic Ignorance’. Wysłuchajcie co sądzimy o nich i reszcie proponowanych przez nas premier we fragmencie ostatniej audycji, która znajduje się poniżej.

Sumac – „What One Becomes”

Gatunek: sludge/post-metalWhat_One_Becomes_cover

Projekt Aarona Turnera z Isis, to bardziej agresywne i wściekłe wcielenie jego bardziej znanego zespołu. Post-metalowe instrumentarium i środki wyrazu łączą się ze sludge’owym ciężarem i noisem. Nie ma tu miejsca na optymizm.

Słuchaj Sumac: tutaj

 

 

 

 

 

 

Comments

comments